Czy imigracja do Polski to dobry pomysł?

Stajemy nie raz w życiu przed koniecznością szukania nowego, często bardzo oddalonego od naszego rodzimego miasta miejsca do pracy i życia. Z racji postępu technologicznego i zniesienia szeregu barier, przemieszczanie się stało się bardzo proste. Korzystać możemy z tanich połączeń lotniczych, pociągów, czy nawet busów. Sprawę ułatwia także powszechny dostęp do Internetu, wszak większość z nas korzysta z niego nawet w telefonach komórkowych. Można więc znaleźć sobie mieszkanie i miejsce do pracy na drugim końcu nie opuszczając nawet domowej kanapy. Dzięki temu nie jedziemy w ciemno, zdając się na to, co zastanie nas na miejscu. Oczywiście, nieraz zdarzają się sytuacje, gdy to, co zastajemy znacznie różni się od oferty przedstawionej za pośrednictwem Internetu, ale oszustów i naciągaczy nie brakuje przecież także w naszym najbliższym otoczeniu.

Bariera językowa i kulturowa

Z pewnością, rozważając immigration to Poland należy mieć na względzie specyfikę naszego kraju i realia tego kraju

Autor zdjęcia: tbennett017

Z pewnością, rozważając immigration to Poland należy mieć na względzie specyfikę naszego kraju i realia tego kraju (więcej: http://www.adkins.pl/foreigners). Mimo tego, że z natury Polacy są narodem gościnnym, to jednakże nastroje antyislamskie podsycają nastroje nacjonalistyczne, co rykoszetem odbija się na obcokrajowcach, zwłaszcza tych, wyróżniających się wyglądem.

Z drugiej jednak strony, ciężko nie zauważyć przypływu obcokrajowców, zwłaszcza zza naszej wschodniej granicy. Coraz więcej Ukraińców decyduje się na zamieszkanie w Polsce i podjęcie tu pracy. Choć istnieje szereg obostrzeń co do zatrudniania obcokrajowców, trudności z obsadzeniem wielu stanowisk pracy skłaniają polskich pracodawców do nawiązania współpracy z cudzoziemcami.