Moda na zamieszkanie w Polsce?

Jak podają statystyki, już ponad 175 tysięcy cudzoziemców oficjalnie i legalnie mieszka w Polsce. Liczba to niemała, zwłaszcza, że rok wcześniej było ich o ponad 50 tysięcy mniej. Fakty są takie, że tak dużej fali chętnych do osiedlenia się i podjęcia pracy w Polsce jak odnotowano to w ubiegłym roku jeszcze nie było.

Jak podają statystyki, już ponad 175 tysięcy cudzoziemców oficjalnie i legalnie mieszka w Polsce.

Autor zdjęcia: dr_zoidberg

W dużym stopniu, jest to efekt fali migracji ludności z Ukrainy, a także wejścia w życie nowej ustawy o cudzoziemcach, która to znacznie ułatwiła pracodawcom staranie o pracowników czasowych spoza naszego kraju.

Czy warto zostać w Polsce?

Znacznemu wzrostowi uległa liczba wydawanych zezwoleń na pobyt czasowy (jest ich o ponad 10 tysięcy więcej niż miało to miejsce rok wcześniej). Odnotowano również znaczący wzrost liczby wniosków składanych przez cudzoziemców w sprawach o legalizację pobytu.

Niestety, fakty są jednak takie, że polskie prawo nadal nie jest przyjazne dla obcokrajowców. Z tego powodu okazać się może, że Polska stanie się dla nich nie krajem docelowym, a tranzytowym, z którego ruszą na podbój innych państw europejskich.